Wersje językowe

Darmowa dostawa do paczkomatu do zamówień za min. 500PLN

Regulamin Sklepu

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO RILKE PHILOSOPHY

dotyczy sklepu www.rilkephilosophy.pl i obowiązuje z dniem 01 stycznia 2023.

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.1. Niniejszy Regulamin określa warunki oraz zasady korzystania ze sklepu internetowego dostępnego na stronie www.rilkephilosophy.pl, zgodnie z treścią Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

1.2. Właścicielem sklepu internetowego („Sklep”) jest Małgorzata Siekierska-Pawlaczyk, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Nord Pol Małgorzata Siekierska-Pawlaczyk w Bydgoszczy 85-356, ul. Leszczyna 55, posługującą się numerem NIP 967 047-40-64, REGON 090465157, wpisaną do rejestru CEIDIG

1.3. Klienci mogą uzyskać dostęp do niniejszego Regulaminu w każdym czasie za pośrednictwem odsyłacza zamieszczonego na stronie głównej www.rilkephilosophy.pl. Mogą również sporządzić jego wydruk.

1.4. Dane kontaktowe:

a) adres pocztowy:

NORD POL Małgorzata Siekierska-Pawlaczyk
ul. Leszczyna 55, 85-356 Bydgoszcz

b) adres poczty elektronicznej: magda@rilkephilosophy.pl

c) numer telefonu: 500 008 612

2. ZAMÓWIENIA - ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA I JEGO REALIZACJA

2.1. W celu zawarcia umowy sprzedaży należy wejść na stronę internetową www.rilkephilosophy.pl, dokonać wyboru Towaru oraz jego rozmiaru z oferty sklepu.

2.2. Zawarcie Umowy z Klientem następuje w chwili złożenia Zamówienia Towarów. Umowa zawierana jest w języku polskim, jej treść zgodna jest z niniejszym Regulaminem.

2.3. W celu wysłania Zamówienia konieczne jest dokonanie akceptacji niniejszego Regulaminu, podanie danych osobowych (więcej informacji o danych osobowych i zgody na ich przetwarzanie znajduje się w punkcie 7. Polityka Prywatności), które niezbędne są do realizacji Zamówienia oraz potwierdzenie Zamówienia poprzez naciśnięcie przycisku 'płacę'.

3. CENY, PŁATNOŚCI ZA TOWARY

3.1. Wszystkie ceny Towarów podane są w złotych polskich (PLN) oraz zawierają wszystkie składniki, w tym podatek VAT. Koszty wysyłki Towarów naliczane są na końcu zamówienia i podane są w Regulaminie.

3.2. Klient może dokonać płatności za Towary w niniejszy sposób:

a) przelewem tradycyjnym na konto bankowe:
Małgorzata Siekierska-Pawlaczyk,
Leszczyna 55, 85-356 Bydgoszcz,
Numer konta: 02 1140 2004 0000 3802 7474 9234

b) płatnością za pobraniem (przy odbiorze Towarów), za pośrednictwem Paczkomatu InPost.

3.3. Przy wybraniu płatności za pomocą przedpłaty, płatność musi nastąpić w ciągu 3 dni. Termin ten nie dotyczy płatności 3.2. b). Po upływie terminu Sklep ma prawo anulować zamówienie.

4. DOSTAWA TOWARÓW

4.1. Dostawa Towarów jest ograniczona do obszaru państw europejskich.

4.2. Dostawa Towarów odbywa się pod adres wskazany przez Klienta w Zamówieniu, a sprzedawca jest zobowiązany dostarczyć zamówiony towar bez wad.

4.3. Nasze wyroby są szyte na zamówienie, dlatego termin wysyłki to od 1 do 3 dni roboczych
- od momentu zaksięgowania płatności, w przypadku wyboru opcji płatności przelewem,
- lub od momentu złożenia zamówienia, w przypadku wyboru opcji płatności „za pobraniem”, chyba, że w opisie towaru jest zawarta inna informacja.

4.4. Dostawa Towarów na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej odbywa się za pośrednictwem:

Firmy Kurierskiej:
a) kurier DPD (koszt wysyłki ponoszony przez Klienta - 20,20 zł brutto)

b) paczkomat InPost (koszt wysyłki ponoszony przez Klienta - 12 zł brutto)

c) kurier InPost (koszt wysyłki ponoszony przez Klienta - 14 zł brutto)

d) paczkomat InPost za pobraniem (koszt wysyłki ponoszony przez Klienta - 15,70 zł brutto)

Przesyłka kurierska jest dostarczana zazwyczaj następnego dnia roboczego, ale czas może się wydłużyć zwłaszcza w okresie świątecznym.

4.5. Dostawa Towarów na terytorium pozostałych państw europejskich:

Odbywa się za pośrednictwem Kuriera UPS - (koszt wysyłki ponoszony przez Klienta - 49 zł brutto).

4.6. Do każdego zakupionego Towaru dołączany jest oryginalny paragon, bądź Faktura VAT (na życzenie Klienta).

4.7. Klient zobowiązany jest odebrać przesyłkę w wyznaczonym terminie dostawy. W przypadku przesyłki kurierskiej, kurier będzie starał się skontaktować z klientem, pod wskazanym w zamówieniu numerem telefonu i poinformuje klienta o godzinach dostarczenia przesyłki.

4.8. W przypadku, gdy dostarczona przesyłka ma widoczne uszkodzenia, klient ma prawo żądać od pracownika dostawcy spisania protokołu opisującego powstałe uszkodzenia.

5. ODSTĄPIENIE OD UMOWY - PRAWO ZWROTU TOWARU

5.1. Klientowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy (zwrotu zamówionych Towarów), bez podania przyczyny w terminie 14 dni. Termin liczy się od momentu, kiedy Klient odebrał towar (wszedł w posiadanie Towaru, lub w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w jego posiadanie). Do zachowania terminu wystarczające jest wysłanie informacji - oświadczenia przez upływem 14-dniowego terminu. W przypadku skutecznego odstąpienia od umowy, jest ona uważana z niezawartą.

5.2. W celu skorzystania z prawa zwrotu, należy poinformować Sprzedawcę o decyzji w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład:

a) oświadczenie wysłane pocztą na adres korespondencyjny: RILKE, Małgorzata Siekierska-Pawlaczyk, Leszczyna 61, 85-356 Bydgoszcz;

b) lub oświadczenie wysłane pocztą elektroniczną na magda@rilkephilosophy.pl (w tytule maila prosimy o podanie informacji: „zwrot towaru zakupionego w sklepie Rilke”). W przypadku przesłania oświadczenia pocztą elektroniczną, Sklep prześle niezwłoczne potwierdzenie otrzymania informacji.

5.3. Klient powinien wypełnić formularz stanowiący Załącznik 1 do Regulaminu i odesłać go wraz ze zwracanym towarem.

5.4. W celu dokonania zwrotu Towaru, Klient zobowiązany jest odesłać go wraz z paragonem, niezwłocznie i nie później niż 14 dni od wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, na adres:
RILKE Małgorzata Siekierska-Pawlaczyk
Leszczyna 61, 85-356 Bydgoszcz

5.5. Zwrot płatności dokonany zostanie przy użyciu takiego sposobu, jaki został użyty pierwotnie, chyba, że Klient zgodzi się na inny sposób. W przypadku płatności „za pobraniem”, klient może zostać poproszony o podanie numeru konta bankowego, na który zostanie przelana kwota zwrotu.

5.6. Zwrot płatności następuje niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrot może zostać wstrzymany do czasu otrzymania Towaru lub dowodu jego odesłania.

5.7. W przypadku zwrotu Towaru, zwracane są wszystkie otrzymane płatności (w tym koszty dostarczenia Towaru najtańszym oferowany sposobem). Wyjątek stanowią koszty dodatkowe, wynikające ze sposobu dostarczenia innego niż najtańszy oferowany w Sklepie sposób.

5.8. Klient ponosi jedynie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy: koszt opakowania Towaru oraz wysyłka do Sklepu.

5.9. Klient odpowiada za zmniejszenie wartości zwracanego Towaru, wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

5.10. Prawo zwrotu nie dotyczy zamówień indywidualnych, w których Towar wyprodukowany jest według indywidualnych życzeń Klienta.

5.11. Klient ma możliwość dokonania wymiany Towaru w ciągu 14 dni od dnia, w którym odebrał Towar lub osoba przez niego wskazana (inna niż przewoźnik) odebrała Towar, w tym celu należy wypełnić formularz stanowiący Załącznik 2 do Regulaminu i odesłać go wraz z wymienianym towarem.

6. REKLAMACJE DOTYCZĄCE TOWARÓW

6.1. Reklamacje, należy kierować na adres: RILKE, Małgorzata Siekierska-Pawlaczyk, Leszczyna 61, 85-356 Bydgoszcz, z dopiskiem REKLAMACJA, lub na adres mailowy: magda@rilkephilosophy.pl, w tytule wpisując „reklamacja towaru zakupionego w sklepie Rilkephilosophy”.

6.2. W przypadku zgłoszenia reklamacji należy odesłać reklamowany towar, oraz formularz reklamacji stanowiący Załącznik 3 do Regulaminu, na adres wymieniony w punkcie 6.1. Jeżeli klient jest konsumentem koszt odesłania reklamowanego wyrobu pokrywa Sklep.

6.3. W opisie reklamacji należy zawrzeć: numer zamówienia w celu identyfikacji zamówienia, imię i nazwisko Klienta, adres na który ma zostać wysłany wymieniany Towar (w przypadku wymiany) oraz adres e-mail lub numer telefonu do kontaktu w celu realizacji reklamacji; datę oraz okoliczności wystąpienia wady oraz swoje roszczenia (wymiana, naprawa towaru lub zwrot środków).

6.4. Reklamacje zostaną rozpatrzone w terminie do 14 dni od wpłynięcia zgłoszenia reklamacyjnego.

6.5. Klient będący konsumentem, może również skorzystać z opcji pozasądowego rozwiązywania sporów, korzystając z platformy: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

7. POLITYKA PRYWATNOŚCI - PRZECHOWYWANIE I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

7.1. Prywatność naszych klientów jest dla nas bardzo ważna, dlatego wszystkie powierzane nam dane osobowe są przechowywane z najwyższą starannością, zgodnie z godnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. RODO, w sposób uniemożliwiających dostęp do nich osób trzecich.

7.2. Cele i typy przechowywania danych osobowych klientów (podstawa prawna):

a) W celu realizacji zamówienia, zwrotów i reklamacji oraz innych roszczeń wobec sklepu, Sklep Rilkephilosophy.pl przechowuje i przetwarza następujące dane osobowe (podstawa prawna: niezbędność do wykonania umowy sprzedaży art. 6 ust. 1 lit. b RODO):
- imię i nazwisko klienta;
- adres do wysyłki towaru;
- adres email, w celu poinformowania klienta o statusie zamówienie;
- oraz numer telefonu, w celu kontaktu z klientem w przypadku problemów z odbiorem przesyłki.

Wszystkie powyższe dane są zbierane wyłącznie w celu realizacji zamówienia, reklamacji i zwrotów, oraz zgodnie z prawem podatkowym.
Podanie danych jest dobrowolne, ale brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia realizację zamówienia, lub później realizację roszczeń klienta. Powyższe dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom zewnętrznym, innym niż jest to konieczne do realizacji usługi, np. firma kurierska, poczta polska.

b) W przypadku zwrotu lub reklamacji prosimy klienta o podanie numeru konta bankowego w celu zwrotu zapłaconej należności. Podany numer konta nie będzie przechowywany po czasie zwrotu należności, i nie będzie udostępniane podmiotom zewnętrznym, innym niż jest to konieczne do realizacji usługi, np. dostawca usługi bankowej. (podstawa prawna: niezbędność do realizacji roszczeń, art. 6 ust. 1 lit. b RODO).

c) W przypadku zgody na otrzymywanie Newsletter podczas składania zamówienia, podany adres email będzie wykorzystywany wyłącznie w celu dostarczenia drogą elektroniczną informacji handlowej o produktach Rilke i promocjach sklepu Rilkephilosophy.pl. Powyższy adres email nie będzie udostępniane podmiotom zewnętrznym, innym niż jest to konieczne do realizacji usługi, np. dostawca oprogramowania do wysyłki Newsletter. (Podstawa prawna: zgoda osoby, której dane dotyczą na otrzymywanie usługi Newsletter, art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

d) Adres email podany podczas zapisu na Newsletter, na stronie głównej sklepu Rilkephilosophy.pl będzie wykorzystywany wyłącznie w celu dostarczenia drogą elektroniczną informacji handlowej o produktach Rilke i promocjach sklepu. Powyższy adres email nie będzie udostępniane podmiotom zewnętrznym, innym niż jest to konieczne do realizacji usługi, np. dostawca oprogramowania do wysyłki Newsletter. (Podstawa prawna: zgoda osoby, której dane dotyczą na otrzymywanie usługi Newsletter, art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

7.3. Jak długo dane osobowe będą przechowywane:

a) Zbierane przez Sklep Rilkephilosophy.pl dane osobowe niezbędne do sprzedaży wyrobów, realizacji reklamacji lub zwrotu będą przechowywane jedynie do czasu realizacji umowy, rozpatrzenia roszczeń, oraz po zakończeniu usługi, tak długo jak jest to wymagane w świetle obowiązującego prawa (przetwarzanie w celach rozliczeniowych zgodnie z prawem podatkowym lub w celu dochodzenia roszczeń).

b) Dane osobowe zbierane w celach marketingowych, dostarczenia Newsletter będą przechowywane do momentu cofnięcia przez osobę, której dane dotyczą zgodny na ich przetwarzanie.

7.4. Administratorem danych osobowych klientów jest właściciel, firma Nord Pol Małgorzata Siekierska-Pawlaczyk w Bydgoszczy 85-356, ul. Leszczyna 55. Wewnątrz firmy wgląd do powierzanych nam danych osobowych mają jedynie osoby upoważnione, które zapoznały się z naszą polityką przechowywania i ochrony danych osobowych, i których obowiązki są bezpośrednio związane z realizacją: zamówień, reklamacji, zwrotów, lub działań marketingowych. Dane są chronione przed dostępem osób nieupoważnionych.

7.5. Komu powierzamy zbierane przez Sklep dane osobowe:

a) Firmie kurierskiej w celu dostarczenia towaru do klienta (tylko dane wymagane do realizacji tego celu).

b) Dostawcom usług IT , z których korzysta Sklep w celu prowadzenia działalności (między innymi dostawca usługi hostingu, dostawca usługi sklepu internetowego, dostawca usługi mailingowej do przesyłania Newsletter, dostawca usługi poczty elektronicznej, dostawca usługi bankowości elektronicznej).

c) W przypadku wystawienia faktury na zamówiony towar, dane potrzebna do wystawienia faktury przekazywane są firmie rachunkowej, które przechowuje je zgadnie z umową z administratorem i wyłącznie do celów rachunkowych.

7.6. Prawo klientów do wglądu i zmiany danych osobowych:

Podanie wszystkich danych jest dobrowolne. Klient ma prawo wglądu w treść przekazanych przez siebie danych. Ma prawo do ich korekty, lub żądania usunięcia (o ile jest to możliwe na danym etapie zamówienia i pozwala na realizacje wymogów prawnych).
W każdej chwili można też zrezygnować z otrzymywania newslettera.

W celi korekty, lub usunięcia danych osobowych prosimy o wysłania maila na adres: magda@rilkephilosophy.pl

7.7. W przypadku pytań dotyczących polityki prywatności prosimy o napisanie do nas maila pod adres: magda@rilkephilosophy.pl (w tytule maila prosimy podać: „pytanie odnośnie polityki prywatności sklepu Rilke”), lub kontakt pod numerem telefonu: + 48 500 008 612.

7.8. Sprzedający odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy Konsumentowi, a jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana przed upływem roku od momentu wydania rzeczy Konsumentowi.

8. POLITYKA COOKIES

8.1. Sklep nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

8.2. Twoja przeglądarka może przechowywać tak zwane pliki cookies (tak zwane „ciasteczka”). Stanowią one dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Sklepu i niezbędne prawidłowego funkcjonowania stron internetowych Sklepu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

8.3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Sklepu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Sklepu.

8.4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

  • dostosowania zawartości stron internetowych Sklepu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Sklepu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Sklepu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

8.5. Ze względu na czas życia plików cookies, w ramach Sklepu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies).

  • Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). 
  • „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

8.6. W rozróżnieniu na cel jakiemu służą plików cookies, w ramach Sklepu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Sklepu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Sklepu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, na przykład wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Sklepu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Sklepu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
  • „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

8.7. Ustawienia twojego oprogramowanie, służącego do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby całkowicie blokować możliwość przechowywania plików cookies na dysku twardym komputera użytkownika, bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Sklepu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Musisz pamiętać jednak, że spowoduje to utrudnienia, lub niemożliwość korzystanie z niektórych funkcji sklepu (np. przeglądanie zdjęć).

8.8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Sklepu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Sklepu reklamodawców oraz partnerów.

8.9. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem www.wszystkoociasteczkach.pl lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE, ZMIANY W REGULAMINIE

9.1. Złożenie zamówienia traktowane jest jako równoznaczne z zapoznaniem się Regulaminem.

9.2. Informacje o Towarach podane na stronach internetowych Sklepu, w szczególności ich opisy, parametry oraz ceny, stanowią zaproszenie do zawarcia umowy, w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

9.3. Klientami mogą być osoby fizyczne, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, ale wyposażone w zdolność prawne

9.4. Sklep zastrzega sobie prawo do zmian cen towarów, wprowadzenia nowych towarów, wycofania towarów oraz organizowania akcji promocyjnych.

9.5. Regulamin naszego sklepu oraz polityka prywatności może ulec zmianie. O zmianach poinformujemy naszych klientów drogą mailową, w przeciągu 7 dni.

9.6. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie powyższego regulaminu, polityki prywatności, lub produktów i promocji Rilke prosimy o wysłanie maila pod adres: magda@rilkephilosophy.pl, w tytule wpisując temat pytania, lub kontakt pod numerem telefonu +48 500 008 612.

 

 

 

 

Załącznik 1 Formularz zwrotu towaru

Załącznik 2 Formularz wymiany towaru

Załącznik 3 Formularz reklamacji

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl